Horkovzdušné a lepící pistole

Horkovzdušné a tavné pistole jsou nástroje, které mají široké uplatnění v různých odvětvích a řemeslech. Horkovzdušné pistole fungují na principu ohřevu vzduchu a jeho směrování na konkrétní povrch či materiál. Tento typ pistole je často využíván při odlévání epoxidové pryskyřice k ohřevu povrchu pryskyřice, tím snížení povrchového napětí a tím odbublinkování povrchu epoxidu.  Další využití horkovzdušných pistolí zahrnuje svařování, tepelné tvarování plastů, odstraňování nátěrů či lepení různých materiálů. S výměnou různých trysek umožňují horkovzdušné pistole precizní práci a různé úpravy v závislosti na potřebách uživatele.

Tavné pistole, často nazývané lepičky na horký tavený lepidlo, pracují na principu tání speciálního lepicího hrotu, který se zahřívá pomocí elektrického proudu. Tavený lepidlo je pak aplikováno na požadované místo a po ochlazení vytváří pevné spoje mezi materiály. Tyto pistole jsou široce využívány při odlévání epoxidů hlavně pro přípravu formy a její slepování, nebo dále při rychlém zamezování případného úniku epoxidu z formy. Dále jsou tavné pistole využívány v oblastech jako je řemeslná práce, modelářství, opravy domácích spotřebičů a dalších drobných či větších projektů, kde je potřeba rychle a efektivně spojit různé materiály.

Oba typy pistole poskytují uživatelům širokou škálu možností při práci s různými materiály a umožňují precizní aplikaci tepla nebo taveného lepidla s ohledem na konkrétní potřeby projektu či úkolu. Jsou to praktické a efektivní nástroje, které usnadňují práci a umožňují profesionálům i amatérům dosáhnout kvalitních výsledků ve svých projektech.

Nejprodávanější

Lepící tavné tyčinky 10ks
 
110 Kč
(90,91 Kč bez DPH)
Horkovzdušná pistole Asist 2000W
 
499 Kč
(412,40 Kč bez DPH)
FESTA tavná pistole bezdrátová 80W
 
499 Kč
(412,40 Kč bez DPH)
3 položek celkem

Cena

110499
1110499

Značky

Položek k zobrazení: 3
Horkovzdušná pistole Asist 2000W
412,40 Kč bez DPH
499 Kč / ks

Výkonná elektrická horkovzdušná pistole Asist 2000W s variabilním nastavením teploty a proudu vzduchu. Ideální pro povrchové odbublinkovávání epoxidu, formování plastů,...

Kód: 9162
FESTA tavná pistole bezdrátová 80W
412,40 Kč bez DPH
499 Kč / ks

Bezdrátová tavná pistole (akumulační) s příkonem 80W a průměrem 11,2 mm. Rychlý ohřev lepidla, optimální přísun lepidla, bezdrátové použití, čistý pracovní prostor.

Kód: 8466
Lepící tavné tyčinky 10ks
90,91 Kč bez DPH
110 Kč / ks

Lepicí tavné tyčinky transparentní 11x300mm jsou ideální pro spojování široké škály materiálů, jako jsou plasty, dřevo, papír, kůže, textil, keramika a určité kovy. 10ks tyčinek...

Kód: 9163