ODIE'S FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY

Na jaké povrchy mohou být produkty Odieʹs použity?

Produkty Odie's mají širokou škálu praktického použití dřevo, mramor, kámen, cihly, epoxidové pryskyřice, kůži, plasty, kovy i nekovy. 

Jak je to s produkty Odie's vs. exteriér? Mohou být použity venku?

Kromě produktů Dark a Oxi mohou být všechny používány i v exteriéru. Při těchto aplikacích důrazně doporučujeme nejdříve správně nanést vrstvu Odie's Super Penetrating Oil a následně po cca 24-48 hodinách nanést vrstvu Odie's Oil

Kdy se používá Odie's Super Penetrating Oil?

Odie’s Super Penetrating Oil se používá všude, kde je potřeba průnik oleje do dřeva, extra stabilizace povrchu nebo pro větší plochy. Díky tomu, že je řidší, dostává se hlouběji a stabilizuje povrch. Používá se hodně pro venkovní aplikace jako první vrstva následovaná vrstvou Odie's Oil.  

Jak se produkty Odie's pigmentují?

Pigmentováním si vytvoříte vlastní odstín. Používají se proto pigmentové prášky. Pro pigmentaci jsou vhodné pouze originální Odie’s Oil – Universal Finish nebo Super Penetrating Oil. Nejdříve se odlije malá část z Odie's Super Penetrating Oil nebo z Odie's Oil Universal Finish do nějaké míchací nádoby. Poté přidejte požadované množství práškového pigmentu a vše pořádně zhomogenizujte a zamíchejte. Následně aplikujte stejně, jakoby jste aplikovali Odie's Oil. Doporučuje se si namíchaný odstín nejdříve vyzkoušet někde na malém kousku a popřípadě odstín doupravit.

Jaký je rozdíl mezi Odie's Wood Butter a Odie's Wax?

Odie's Wood Butter má jemnější konzistenci a je to takový hybrid mezi olejem a voskem, tedy olej s voskem dohromady. Hodně je používán jako základní vrstva a jeho pomocí se dosahuje extra lesku a dodatečné ochrany. Dá se použít samostantě nebo v kombinaci s dalšími Odie's produkty. Naproti tomu Odie's Wax je tvrdý vosk, který je používán hlavne jako nejvrchněší vrstva pro extra ochranu. Dá se samozřejmě použít i samostatně jako jediná vrstva.

Co je na produktech Odie's tak zvláštního? 

Odie's produkty je blend velmi pozitivních a unikátních věcí dohramady:

  1. Jsou bez rozpouštědel, netoxické, s certifikací pro styk s potravinami.
  2. Je to speciální směs přírodních vosků a olejů.
  3. Může se aplikovat na jakkoliv zbroušený povrch, klidně i o zrnitosti 3000.
  4. Má příjemnou jantorovou barvu, medovou konzistenci a příjemnou vůni.
  5. Obsahuje celou řadu přírodních UV inhibitorů poskytující vynikající ochranu proti slunečnímu záření.

Jak dlouho Odie's Oil zraje při aplikaci na dřevo?

3 dny od poslední vrstvy je doba pro běžné používán, nicméně úplné vyzrání pro optimální výsledky je většinou 2-3 týdny. Po této době jsou veškeré oleje zcela vyzrálé.  

Je potřeba brousit mezi jednotlivými vrstvami Odie's Oil?

Mezi vrstvami Odie's Oil není třeba brousit, pouze se olej v masírovává do dřeva pomocí bílého stíracího padu. Poté se nechá povrch odležet cca 1-3 hodiny, pak se přebytečný olej ještě důkladně setře. Následně se se stejným opakuje s následnými vrstvami oleje, másla  nebo vosku.

Jak se dosáhne vyššího lesku?

Lesk se hodně závislý na tom, jak kvalitně je připraven podklad a zároveň na použité zrnitosti brusu. Čím vyšší zrnitost, tím je povrch lesklejší, čím nižší zrnitost, tím je povrch matnější. Takže základem pro vyšší lesk je co nejvíce povrch vybrousit brusivem s vyšší zrnitostí a tím povrch připravit pro aplikaci Odie's produktů ve vysokém lesku.

Může se použít Odie’s Oil na mořidlo? Nebo na jinou povrchovou úpravu?

Použít se může, ale nejlepší adheze se zajistí aplikací přímo na dřevo, kde se olej výrazně vsákne do vláken dřeva a tím vytvoří efektivní ochrannou vrstvu proti vlhkosti. Díky možnosti pigmentace lze produkty Odie's Oil přímo i tónovat, takže lze přímo použít i k "namoření dřeva".