JAK OCHRÁNIT DŘEVO PŘI ZACHOVÁNÍ JEHO PŮVODNÍHO VZHLEDU

Ve velké většině případů při natírání dřeva bezbarvým lakem nebo olejem se barva přirozeného dřeva mění – např. dubové dřevo ztmavne a získá nažloutlý odstín nebo populární drásané povrchy či tmavé dřeviny jako americký ořech nenávratně ztmavnou. Proto, aby dřevo nezežloutlo a neztmavlo, měl by se použít olej s obsahem světlých pigmentů, které by nažloutlý nádech potlačily.

Rubio Invisible Protector na spaltovaném kaštanu

Pro tento případ máme na Epoxio.cz unikátní povrchovou úpravu Rubio Invisible Protector. Tento produkt dřevu poskytuje perfektní ochranu proti poškrábání a vlhkosti při zachování původní barvy a přirozenosti dřeva. Aplikuje se velmi jednoduše. Ideálně se tento transparentní ochranný lak nanáší štětcem nebo molitanovým válečkem na přebroušený povrch (zrnitost 120) ve třech vrstvách, přičemž druhá vrstva se aplikuje po zaschnutí první vrstvy (po 3 až 4 hodinách). Druhá vrstva se nechá zaschnout 16-24 hodin, lehce se přebrousí brusivem o zrnitosti 220 a povrch se očistí od prachu. Pak se nanáší poslední třetí vrstva a nechá se opět zaschnout 24 hodin. Tato účinná povrchová úprava dřeva se používá hlavně na dřevěné podlahy, schody, jídelní stoly, barové stoly, kuchyňské pracovní desky, koupelnový nábytek, apod.

Rubio Invisible Protector je ekologický produkt vyrobený na bázi rostlinných pryskyřic a vody s ochranou proti UV záření vyhovující přísným zdravotním normám pro pužití v interiérech i ve styku s potravinami či hračkami. Díky vysoce odolné ochrany a svým vlastnostem si tento produkt nachází své příznivce jednak u profesionálů v oblasti podlahářství nebo dřevovýroby, ale oslovuje i kutily a zákazníky v oblasti hobby sektoru.

Unikátní vlastnosti Rubio Invisible Protector:

  • 100% neviditelná povrchová úprava
  • Na bázi přírodních pryskyřic a vody
  • Jednosložkový produkt
  • Vynikající odolnost vůči oděru a poškrábání
  • Nemění barvu – odolné vůči UV záření
  • Vhodný na téměř všechny druhy dřevin včetně tmavých odstínů
  • Transparentní - přirozený vzhled dřeva zůstává zachován
  • Vyhovuje předpisům o obsahu VOC 2010 

 

Zaujalo vás téma odlévání a práce s epoxidovou pryskyřicí nebo si nejste jisti při výběru toho správného dřeva? Nenechte se pobízet a přečtěte si další skvělé příspěvky v naší Akademii.