Veropal WSB E LV

Cena: 805.00 Kč Původní cena:

Vysoce tekutá, nízkoviskozní a velmi prosycující epoxidová stabilizační pryskyřice pro stabilizaci velkých kusů materiálů bez nutnosti použití vakuové komory. Možno použít i ve vakuové nebo tlakové komoře s vynikajícími výsledky.

  • 1.4 kg (805.00 Kč)
  • 7 kg (3 810.00 Kč)
  • 14 kg (7 110.00 Kč)

Skladem 9917 ks

Při nákupu nad 5 000.00 Kč doprava zdarma.

Pracovní postup

1. Smíchejte obě složky dle hmotnostního poměru při normální teplotě. Velké kusy materiálu (např. dřevěné fošny, dřevěnné koláče atd.), které nelze vložit do vakuové nebo tlakové komory, nejdříve zbavíme mechanických nečistot. Poté do povrchu stabilizovaného materiálu opakovaně vtíráme štětcem pryskyřici Veropal WSB E-LV, dokud materiál saje. V případě menších kusů je možné tyto kousky vložit do nádoby se stabilizační pryskyřicí a zatížit je (nebo nechat je v ní plavat a občas opakovaně obracet). Pokud se jedná o silně porézní materiály dojde k výraznému poklesu hladiny pryskyřice. Je nutné kontrolovat, aby bylo stabilizované těleso stále pod hladinou pryskyřice.

2. Když už je materiál nasycený a nepřijímá již více pryskyřice, tak při normální teplotě vytvrdne (v případě menších kousků v nádobě je potřeba dřevo vyjmout z pryskyřice ven a zabalit). Vytvrzení lze urychlit působením teploty. Osvědčil se postup zabalení prosycovaného materiálu do např. smršťovací folie, aby z pórů při tvrdnutí pryskyřice zbytečně nevytékala (pozor, aby teplota nezničila smršťovací folii, v případě vyšších teplot použít zabalení do alobalu).

Tip: Pro podpoření vsakování epoxidového systému je možné použít vakuovou komoru nebo tlakovou komoru.

3. Po vytvrzení pryskyřice a ochlazení lze stabilizovaný materiál brousit a leštit do finálního vzhledu. Vytvrzovaný materiál musí obsahovat méně než 10 % vlhkosti. Pro úplné vysušení materiálu se doporučuje vložit těleso na minimálně 12 hodin (doba sušení závisí na velikosti tělesa) do pece o teplotě 105 °C. Po vysušení se těleso uzavře do dobře těsnící nádoby a nechá zchladnout. Nevkládejte čerstvě vysušený horký materiál do stabilizační pryskyřice! Může dojít k předčasné polymeraci a těleso nebude správně stabilizováno.


Stabilizace velkých kusů dřeva bez nutnosti použití vakuové komory

Při použití Veropalu WSB E LV není nutné použít vakuovou komoru jako u jiných stabilizačních pryskyřic. Máte tak velké množství variant použití.


S ohledem na životní prostředí

Při vývoji pryskyřice pro nás bylo důležité, aby co nejméně zatěžovala životní prostředí. Proto epoxid vyrábíme technologicky šetrně k životnímu prostředí.


Vyrobeno v České republice

Na vývoji a výrobě pracovali vědci a pracovníci z pardubického Synpa.