Polypropylenová forma malá na střenky nožů

Kód: P2454_V3594
979 Kč / ks 809,09 Kč bez DPH
Skladem (3 ks)
Můžeme doručit do:
17.7.2024

Polypropylenová forma pro opakovanou výrobu epoxidových odlitků v kombinaci se dřevem, šiškami a dalším materiálem na střenky nožů. Vnitřní rozměry 125 x 35 x 55 mm.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Polypropylenová forma na střenky nožů pro opakované odlévání a snadné odformování díky nepřilnavému polypropylenu. Jednoduše rozebíratelná a zpět složitelná.  Vnitřní rozměry 125 x 35 x 55 mm.

Materiál: Deskový polypropylen o síle 8 mm. Polypropylen se vyznačuje vysokou pevností, mechanickou, tepelnou i chemickou odolností. Od pryskyřice jde po vytvrzení lehce “vyloupnout” a odpadá tak nutnost použití separátorů.

Konstrukce formy:

Konstrukce je uzpůsobena tak, aby stačilo oddělávat pouze přední stranu přidělanou pomocí křídlových matic. Ostatní strany jsou již z výroby vytmeleny a pokud to není nezbytně nutné, tak je rozšroubovávat nemusíte. Pro použití formy postupujte podle následujících kroků:

  1. Odšroubujte křídlové matice s sejměte stěnu.
  2. Do zafrézovaných částí a okolo otvorů na šrouby naneste silikonový (nebo akrylový) tmel v dostatečném množství.
  3. Stěnu opět nasaďte, ujistěte se, že hezky zapadla do zafrézovaných drážek, našroubujte matice a dotáhněte, není potřeba používat přehnaně velkou sílu a dotahovat tzv. na krev. Poznámka: Doporučujeme formu podložit nebo nechat matice ve vodorovné poloze (lehce nedotažené), aby nám matice ve svislé poloze formu nezvedaly a seděla tak v celé ploše na stole.
  4. Nyní naneseme silikon zevnitř nebo zvenku formy. U malých forem doporučujeme vnitřek nechat raději čistý, proto vytlačený silikon po stažení matic (nebo případně přidáním dalšího pokud je potřeba) zatřeme (například “uchošťourem”) do rohů a krajů v malé vrstvě a zbytek setřeme.
  5. Následně nanášíme tmel zvenku formy na všechny spoje i zespodu ve větší vrstvě a setřeme pomocí stěrky (nebo prstem). Pokud vám nevadí vrstva tmelu uvnitř formy, je možné předchozí kroky přeskočit a vytmelit řádně pouze vnitřek, nicméně pro větší klid a jistotu doporučujeme kroky nepřeskakovat.
  6. Nyní necháme tmel den vyzrát (nebo alespoň přes noc). Po vyzrání tmelu je forma připavena k odlévání.

Při koupi je forma již zatmelená a připravená na první lití. Pouze zkontrolujte dotažení křídlových matek.

 

Zajímá vás, kolik epoxidu spotřebujete do této formy? Přečtěte si článek, Jak vypočítat spotřebu epoxidu pro váš projekt v naší Akademii.  

Doplňkové parametry

Kategorie: Separátory a formy pro lití epoxidu
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.35 kg
Materiál: deskový PP 8 mm
Rozměry: 125 x 35 x 55 mm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Synpo logo

SYNPO akciová společnost je již více než 70 let čelním představitelem aplikovaného výzkumu v oblasti pryskyřic, laků, nátěrových hmot, lepidel, tmelů a polymerů. Pod svojí značkou VEROPAL vyrábí čiré epoxidové pryskyřice, lepidla, tmely, kompozity a další polymerní produkty. Výrábí také velmi kvalitní průmyslové nátěrové hmoty Akrylmetal. Zabývá se smluvním výzkumem a vývojem a formulacemi v oblasti syntetických polymerů, nátěrových hmot, kompozitů a lepidel. Díky svým certifikovaným analytickým a zkušebním laboratořím udržují krok se světovými materiálovými trendy. Věnují se také zakázkové výrobě specialit v oblasti polymerní chemie a vývoji procesů na poloprovozním a výrobním zařízení. Od roku 2000 je u společnosti zaveden certifikovaný systém managementu jakosti dle ISO 9001.