Veropal 3D FLOOR PEN

Kód: 7966/2KG
od 605 Kč / sada od 500 Kč bez DPH

Zvolte variantu

Veropal 3D-Floor PEN je dvousložková epoxidová transparentní pryskyřice pro penetraci a uzavření betonu vytvářející dokonalý adhezní můstek mezi podkladem a další vrstvou epoxidové podlahy Veropal 3D Floor. 

Detailní informace

Velikost balení: 2kg
Skladem (4 sada) | 7966/2KG
Můžeme doručit do: 24.4.2024
605 Kč / sada
500 Kč bez DPH
Velikost balení: 4,92kg
Vyprodáno | 09.04.7966
Můžeme doručit do: 21.6.2024
1 485 Kč / ks
1 227,27 Kč bez DPH

Detailní popis produktu

Veropal 3D-Floor PEN je dvousložková epoxidová transparentní pryskyřice pro penetraci a uzavření betonu vytvářející dokonalý adhezní můstek mezi podkladem a další vrstvou epoxidové podlahy Veropal 3D Floor.

Tato špičková penetrace dokonale impregnuje, uzavírá a zpevňuje povrch a zároveň eliminuje veškeré prachové částice. 

Míchací poměr (A : B) = 100 : 23

 • Složka A - pryskyřice: čirá kapalina s viskozitou při 23 °C = 300-600 mPa.s a hustotou při 23 °C = 1,05-1,15 g/ cm3
 • Složka B - tvrdidlo: čirá kapalina s viskozitou  při 25 °C 15-30 mPa.s a hustotou při 25 °C 0,93-0,97 g/ cm3 

APLIKAČNÍ INFORMACE

Pokyny před aplikací

 1. Penetrační epoxidový systém VEROPAL 3D FLOOR PEN je dodáván v přesně určeném poměru složky A a B. tzn. je potřeba smíchat celé množství složky A s celým množstvím složky B, nebo v případě potřeby menšího množství materiálu se odváží část množství složky A a k němu se dle stanoveného mísicího poměru dopočítá a odváží odpovídající množství složky B.
 2. Připravujeme vždy pouze takové množství materiálu, které jsme schopni zpracovat během tzv. doby zpracovatelnosti 
 3. Aplikační podmínky
  • Minimální teplota vzduchu a podkladu: +15°C/+10°C
  • Maximální teplota vzduchu a podkladu: +30°C/+30°C
  • Teplota pryskyřice a tvrdidla před aplikací má být v rozmezí +15-25 °C. Při nižší teplotě je materiál obtížně míchatelný a zpracovatelný, při vyšších teplotách hrozí rychlý nástup exotermické reakce. Toto nebezpečí hrozí rovněž při skladování namíchaného materiálu ve větším množství, kdy se hmota po 5-10 minutách stání opětovně promíchá, proto tak nečiňte!
 4. Doporučené aplikační nářadí
  - míchadlo s rychlostí otáček 300-400 za minutu,
  - rakle s pěnovou, gumovou či zubovou stěrkou,
  - plechové hladítko s rovnou a zubovou hranou,
  - váleček pro aplikaci epoxidových systémů.

Pokyny pro míchání materiálu

 1. Složka B se ve stanoveném poměru důkladně smíchá se složkou A za použití vhodného míchadla s rychlostí otáček cca 300-400 za minutu. Při vyšších otáčkách se do hmoty může vmíchat nadbytek vzduchu, což je nežádoucí.
 2. Pro důkladné promíchání obou složek je potřeba míchat po dobu 3 minut.
 3. Dbáme na důkladné promíchání kolem stěn a u dna nádoby. Zde i tak částečně ulpí nepromíchané zbytky jednotlivých složek materiálu, je tedy potřeba po skončení míchání hmotu přelít do čisté nádoby, zde ještě krátce cca 1 min v míchání pokračovat a pak teprve lze přistoupit k samotné aplikaci. Tímto se předejde nebezpečí vzniku drobných nevytvrzených míst při konečném vykapávání materiálu z nádoby na podklad.

Příprava podkladu

 1. Podklad před aplikací musí být pevný, nosný, suchý, bez volných částic, nečistot, prachu, mastnoty, zbytků starých odlupujících se nátěrů, zbytků čisticích prostředků, stop po pneumatikách apod.
 2. Základní mechanická úprava podkladu spočívá v otryskání pískem či ocelovými kuličkami, případně ofrézování či přebroušení diamantovou technikou, zdrsnění povrchu.
 3. U nových ploch je potřeba odstranit z povrchu cementové mléko, u starých povrchů je nezbytné dostat se na zdravé jádro s odsátím všech volných částic.
 4. Praskliny, výtluky, nerovnosti, dutiny či jiná poškozená místa je potřeba vhodným způsobem opravit. Výsledkem přípravy podkladu musí být přídržnost resp. pevnost v odtrhu min. 1,5 N/mm2.

Vlastní aplikace

 1. Příprava podkladu viz část Příprava podkladu.
 2. Smísení složek. Před vlastním zpracováním se Veropal 3D FLOOR PEN složka A smísí se s tvrdidlem Veropal 3D FLOOR složkou B v předepsaném mísícím poměru (A : B) 100 : 23 hmot. dílů. Mísení obou složek probíhá cca 2-3 minuty pomocí míchadel na vrtačce.
 3. Namísený materiál se rovnoměrně nanese na plochu pomocí válečku. Rovněž je možné rozprostřít hmotu pomocí gumové stěrky s následným převálečkováním. Spotřeba pryskyřice průměrně cca 0,7 kg/m2 (dle charakteru podkladu).
 4. Pokud je vytvrzený povrch hladký, je potřeba před aplikacemi následných vrstev provést přebroušení povrchu brusným papírem (zmatnění, zdrsnění).

Doba zpracovatelnosti v závislosti na teplotě: 40 min při teplotě 15 °C, 30 min při teplotě 20 °C, 20 min při teplotě 30 °C.

Doba vytvrzení do stavu pochozí v závislosti na teplotě: 30 h při teplotě 15 °C, 24 h při teplotě 20 °C, 20 h při teplotě 30 °C.

Doba plného (chemického) vytvrzení v závislosti na teplotě: 7 dní při teplotě 15 °C, 5 dní při teplotě 20 °C, 4 dny při teplotě 30 °C

Čištění nářadí:

 1. Nářadí a všechny pracovní pomůcky okamžitě po použití očistit ředidly na směsi xylenu a butanolu nebo na bázi acetonu.
 2. V případě vytvrdnutí lze nářadí od zbytků kompozice očistit mechanicky.
 3. V případě kontaktu kompozice s pokožkou okamžitě omýt teplou vodou s mýdlem.

Balení: 

 • 2 kg = 3-5 m2 1,63 kg složka A (2,3L kbelík) + 0,37 kg složka B (0,5L PE lahev)
 • 4,92 kg = 7-10 m2 4 kg složka A (5L plast. Kbelík) + 0,92 kg složka B (1L PE lahev)

Skladování: Před smícháním dodržujte doporučené skladovací podmínky. Dodržujte skladovací teplotu 5 °C až 25 °C v suchých prostorách.

BEZPEČNOSTNÍ ÚDAJE: Při práci s tímto produktem je třeba zajistit dobrou ventilaci a použít ochranné rukavice a brýle. Podrobné údaje týkající se bezpečného zacházení a ochrany zdraví jsou uvedeny v bezpečnostním listu.

Zásady bezpečnosti práce s epoxidovými systémy

 • Důsledným používáním ochranných pomůcek se chraňte před přímým kontaktem Vaší pokožky a očí s epoxy materiály.
 • Důsledným zabezpečením odvětrání se chraňte před nadýcháním výparů.
 • Vždy používejte ochranné rukavice při mísení a aplikaci materiálu.
 • V případě potřísnění oka nechte oko otevřené a vymývejte min. 15 minut a poté vyhledejte lékařskou pomoc. V případě potřísnění pokožky okamžitě omývejte tekoucí vodou.

Doplňkové parametry

Kategorie: PRYSKYŘICE NA PODLAHY
Záruka: 1 rok
? míchací poměr: 100:23hm%

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Synpo logo

SYNPO akciová společnost je již více než 70 let čelním představitelem aplikovaného výzkumu v oblasti pryskyřic, laků, nátěrových hmot, lepidel, tmelů a polymerů. Pod svojí značkou VEROPAL vyrábí čiré epoxidové pryskyřice, lepidla, tmely, kompozity a další polymerní produkty. Výrábí také velmi kvalitní průmyslové nátěrové hmoty Akrylmetal. Zabývá se smluvním výzkumem a vývojem a formulacemi v oblasti syntetických polymerů, nátěrových hmot, kompozitů a lepidel. Díky svým certifikovaným analytickým a zkušebním laboratořím udržují krok se světovými materiálovými trendy. Věnují se také zakázkové výrobě specialit v oblasti polymerní chemie a vývoji procesů na poloprovozním a výrobním zařízení. Od roku 2000 je u společnosti zaveden certifikovaný systém managementu jakosti dle ISO 9001.