Termoizolační box Epoxio na odlévání epoxidu

Cena: 5 590.00 Kč Původní cena:

Termoizolační box Epoxio slouží k zajištění vhodné teploty pro epoxidové systémy v podmínkách, kde je obtížné nebo drahé dostatečné vytápění prostor, vysoká vlhkost vzduchu, prach nebo jsou nežádoucí počáteční výpary při vytvrzování (odlévání v obytných prostorech atd.).

Díky nastavitelnému automatickému termostatu box sám udržuje požadovanou teplotu, kterou je schopný zajistit i za okolních teplot bod bodem mrazu, nebo jen udržovat za okolní pokojové teploty ideálních 21-23 stupňů pro epoxidové systémy a tím urychlit tuhnutí a zajistit konzistentní chování a kvalitu odlitku.

 Součástí boxu je polypropylenová vyjímatelná podložka, sloužící k zajištění nepřilepení výrobků k boxu.

Skladem 1 ks

Při nákupu nad 5 000.00 Kč doprava zdarma.

Technické parametry:

vnitřní rozměr 45x45x30cm (uprostřed stěny boxu je tepelný zdroj a čidlo omezující část prostoru, viz foto a nákres)

vnější rozměr 55x55x45cm

-tepelný zdroj 45w

Do boxu lze výrobky vkládat nebo odlít na víku a boxem přiklopit.

Ovládání termostatu:

Termostat je automaticky spuštěn po zapojení do zásuvky. Tlačítkem „Off“ se ohřev manuálně vypne. Tlačítkem „On“ se ohřev manuálně zapne. Tlačítkem  „Manu“ zapnete automatické spínání. Dále pomocí šipek nastavíte požadovanou teplotu. Po nastavení požadované teploty přestane hodnota blikat a box začne ukazovat aktuální teplotu v boxu. Je-li topné těleso zapnuté nebo vypnuté poznáte podle termostatu nebo podle indikační diody na boku topného tělesa.

Při nastavování požadované teploty je potřeba vzít v potaz setrvačnost tepelného zdroje a okolní teplotu. Při velice nízké okolní teplotě a silnému proudění vzduchu lze nastavit požadovanou teplotu přesně. Při okolní teplotě okolo 10 stupňů a výš a bez proudění vzduchu doporučujeme teplotu nastavit nižší než Vámi požadovanou, jelikož zdroj tepla má setrvačnost a po vypnutí spínače dohřeje v závislosti na podmínkách pár stupňů navíc. Nejlepší však je si po zakoupení boxu vše vyzkoušet ve Vašich konkrétních podmínkách.

Jiné rozměry boxu:

Na zakázku lze vyrobit boxy různých rozměrů. Nutno však počítat s vyšší cenou za materiál, výkonnější zdroj tepla a u velkých boxů obtížnější dopravu.

Box lze dodat se zdrojem/zdroji tepla až 240w pro vytápění velkých boxů do velké zimy.

Extra velké boxy možno dodat s tepelným spínačem s externím čidlem, které lze umístit přímo k výrobku.