Osmo Vosková údržba a čistící prostředek 3029

Cena: 461.00 Kč Původní cena:

Osmo Vosková údržba a čistící prostředek 3029 čistí a regeneruje dřevo v interiéru.  Ideální také pro odstraňování odolných skvrn a krásně oživí povrchy (dřevěné podlahy, nábytek) ošetřené Osmo Tvrdým voskovým olejem 3032 v interiérech.

Vyprodáno

Popis výrobku

  • Bezbarvý nebo transparentní ošetřující vosk pro občasné oživení dřevěných podlah ošetřených tvrdým voskovým olejem stejně jako nábytku a jiných olejovaných nebo voskovaných dřevěných povrchů v interiéru.
  • Při přiměřené péči zůstávají plochy ošetřené přírodními, zdraví nepoškozujícími tvrdými vosky (karnaubový a kandelinový vosk). Ošetřené dřevěnné povrchy zůstanou odolné bez toho, aniž by se na nich tvořil film.
  • Doporučené použití: ideální pro odstraňování odolných skvrn, jako jsou tuky nebo skvrny od krému na boty, a krásně oživí povrchy, ošetřené Osmo Tvrdým voskovým olejem.
  • Složení: Výrobek na bázi přírodních rostlinných vosků (karnaubový a kandelinový vosk), parafínu, alifatických uhlovodíků (> 30%). 

Bezpečnostní pokyny

Uchovávejte mimo dosah dětí. Zabraňte styku s očima, kůží nebo oděvem. Je-li nutná lékařská pomoc, mějte po ruce obal nebo štítek výrobku. Používejte pouze venku nebo v dobře větraných prostorách. Opakovaná expozice může způsobit vysušení nebo popraskání kůže Bezpečnostní list je k dispozici na vyžádání.

Aplikace

Příprava

Dřevěný povrch musí být prostý prachu a suchý. Pro tento účel postačuje prachovka, utěrka z mikrovlákna, mop nebo vysavač. Silně opotřebované a znečištěné povrchy (např. ve veřejných prostorách) vyčistěte vodou a po zaschnutí umyjte ještě jednou přípravkem Osmo Vosková údržba a čisticí prostředek.

Zpracování - ruční aplikace

Pro odstranění skvrn a intenzivní péči naneste přípravek Osmo Vosková údržba a čisticí prostředek pomocí utěrky z mikrovlánka na čištěnou plochu (cca 2 čajové lžičky na m2 ). Pokud je to třeba u silně odolných skvrn, vydrhněte je pomocí naší utěrky nebo utěrky Scotchpad s naneseným přípravkem Osmo Vosková údržba a čisticí prostředek.

Zpracování - strojní aplikace

Přípravek Osmo Vosková údržba a čisticí prostředek aplikujte bílým leštícím padem (cca 2 čajové lžičky na m2 ). Přípravek Osmo Vosková údržba a čisticí prostředek rovnoměrně rozetřete a zaleštěte do podlahy. Pokud při aplikaci leštička ponechává stopy, leštící kotouč otočte nebo vyměňte. Požadujete-li vysoký lesk podkladu, vyleštěte navíc i suchý podklad ještě jednou pomocí bílého leštícího kotouče.

Čištění pracovního nářadí

Pracovní nářadí vyčistěte ředidla nebo acetonem.

Doba schnutí

Přibližně 30 – 40 minut (za běžných klimatických podmínek: 23°C/50% relativní vzdušná vlhkost). Při nízkých teplotách a/nebo vyšší vzdušné vlhkosti se prodlužuje doba schnutí. Během schnutí zajistěte dostatečné větrání.

Vydatnost

Vydatnost přípravku Osmo Vosková údržba a čisticí prostředek závisí významně na nasákavosti a stupni znečištění ošetřovaného povrchu. 1 litr přípravku postačí pro přibližně 80 - 100 m2 plochy, 2 čajové lžičky na 1 m2 .

Pokyny

Při pravidelné aplikaci tvrdých vosků (karnaubový a kandelinový vosk) bude podlaha oživená a bude odolnější proti znečištění a otěru. Je nezbytné v průběhu let doplňovat olejový podíl v podlahách, ošetřených tvrdým voskovým olejem. Přípravek je třeba aplikovat pouze v tenké vrstvě, jinak budou na podlaze vidět stopy bot.