CHS EPOSTYL 200V – penetrace na beton

Kód: 7997
1 795 Kč / sada 1 483,47 Kč bez DPH 44,88 Kč / 1 m2
Skladem (1 sada)
Můžeme doručit do:
26.6.2024

EPOSTYL 200V je dvousložkový transparentní epoxidová pryskyřice používaná jako penetrační nátěr na beton nebo jako finální povrchový lak na dřevo např. jako transparentní nátěr parketových v tělocvičnách a obytných místnostech.

Balení: 8,85 kg (7 kg složka A + 1,85 kg složka B)

Detailní informace

Detailní popis produktu

EPOSTYL 200V je dvousložkový transparentní epoxidová pryskyřice používaná jako penetrační nátěr na beton nebo jako finální povrchový lak na dřevo např. jako transparentní nátěr parketových nebo jiných dřevěných podlah v tělocvičnách a obytných místnostech. Produkt se skládá ze složky A, což je vodní disperze epoxidové pryskyřice s aditivy, a složky B, což je tvrdidlo. Tento materiál se ředí vodou a je vhodný pro přípravu betonu pod epoxidové nátěry nebo pod epoxidové systémy litých podlah.

Některé klíčové vlastnosti zahrnují:

 1. Snadná aplikace a údržba. Produkt je navržen tak, aby se snadno aplikoval a udržoval. To znamená, že je vhodný pro různé uživatele, včetně těch, kteří nemají předchozí zkušenosti s nátěrovými hmotami.

 2. Vodou ředitelný. Produkt je možné ředit vodou, což usnadňuje práci s ním a umožňuje dosáhnout požadované konzistence a pokrytí.

 3. Vhodný pro aplikace v obtížně větratelných prostorách. Díky svým vlastnostem je tento materiál vhodný pro aplikace v prostředích, která nemají ideální větrání. To může být užitečné, pokud pracujete v místech, kde je obtížné zajistit dostatečný průtok vzduchu.

 4. Možnost aplikace na betony s obsahem vlhkosti do 10 %. Produkt je navržen tak, aby byl schopen dobře se přilnout na povrchy, které obsahují určité množství vlhkosti. To znamená, že může být použit i na betonové povrchy s obsahem vlhkosti do 10 %.

APLIKACE JAKO PENETRAČNÍ NÁTĚR NA BETON:

 1. Příprava podkladu - Betonový podklad musí být suchý, rovný, bez prasklin, vyzrálý nejméně 7 dní, musí být izolován proti vlivům spodní vlhkosti nebo podsklepen. Obsah vlhkosti podkladového betonu do 10 %.  Povrch musí být zatažený dřevěným nebo plstěným hladítkem, nesmí být kletován ani poprašován cementem. Před vlastní pokládkou musí být čistý. Je-li povrch podkladu poškozený (drolení, koroze, vystouplé cementové mléko apod.), příp. znečištěný naftou, oleji, asfaltem apod., musí se provádět přebroušení, otryskání pískem nebo lépe ocelovými kuličkami, otryskání tlakovou vodou nebo jiný ověřený resp. vhodný způsob úpravy podkladu. Smyslem penetrace je zejména zpevnit povrch betonu a vytěsnit z povrchu betonu vzduch. EPOSTYL 200 V není určen k úpravě povrchů přicházejících do přímého styku s potravinami a pitnou vodou, k nátěrům hraček.
 2. Smísení složek. Před vlastním zpracováním se EPOSTYL 200 V - složka A smísí se s EPOSTYL 200 V - složkou B v předepsaném mísícím poměru (A : B) 100 : 26 hmot. dílů. Mísení obou složek probíhá cca 2-3 minuty pomocí pásových míchadel na vrtačce.
 3. Bezprostředně poté nařeďte kompozici EPOSTYL 200 V tj. (složka A a složka B) vodou v předepsaném mísícím poměru – EPOSTYL 200 V (složka A + B) : VODA  100 : 100 hmot. dílů.
 4. Penetrační nátěr je možní aplikovat cca 15 minut po smíchání kompozice s vodou. Penetrační nátěr má po smíchání formu mléčně bílé disperze, která se po nanesení na podklad během 30 minut vyčeří a vsákne do podkladu.
 5. Nanášení laku se provádí štětcem, vlasovými kartáči nebo válečky.
 6. Další vrstvy epoxidových nátěrů či litých epoxidových podlah vrchní např. SADURIT Z 1 - je možné aplikovat po 24 hodinách po aplikaci penetračního nátěru

Doba zpracovatelnosti v závislosti na teplotě: 90 min při teplotě 10 °C, 80 min při teplotě 20 °C, 60 min při teplotě 30 °C.

Doba vytvrzení do stavu pochozí v závislosti na teplotě: 30 h při teplotě 10 °C, 24 h při teplotě 20 °C, 20 h při teplotě 30 °C.

Doba plného (chemického) vytvrzení v závislosti na teplotě: 10 dní při teplotě 10 °C, 7 dní při teplotě 20 °C, 5 dní při teplotě 30 °C

Čištění: Nářadí a všechny pracovní pomůcky okamžitě po použití očistit ředidly na bázi acetonu. V případě vytvrdnutí lze nářadí od zbytků kompozice očistit mechanicky. V případě kontaktu kompozice s pokožkou okamžitě omýt teplou vodou s mýdlem

APLIKACE JAKO VRCHNÍ TRANSPARENTNÍ NÁTĚR NA DŘEVO:

 1. Příprava podkladu - natíranou dřevěnou plochu je třeba předem zbavit nečistot, mastných skvrn, příp. nánosů leštících past přebroušením a následným odstraněním vzniklého prachu zametením nebo odsátím.
 2. Smísení složek. Před vlastním zpracováním se EPOSTYL 200 V- složka A smísí se s EPOSTYL 200 V - složkou B v předepsaném mísícím poměru (A : B) 100 : 26 hmot. dílů. Mísení obou složek probíhá cca 2-3 minuty pomocí pásových míchadel na vrtačce.
 3. Bezprostředně poté nařeďte kompozici EPOSTYL 200 V tj.(složka A a složka B) vodou v předepsaném mísícím poměru – EPOSTYL 200 V (složka A + B) : VODA  100 : 30-50 hmot. dílů.
 4. Penetarční nátěr - první penetrační vrstvu s lepším průnikem do dřeva je možní aplikovat cca 15 minut po smíchání kompozice s vodou.
 5. Nanášení laku se provádí štětcem, vlasovými kartáči nebo válečky.
 6. První vrstva transparentního laku se nanáší na napenetrovaný čistý povrch 20-30 hodin po penetračním nátěru.
 7. Smísení složek. Před vlastním zpracováním se EPOSTYL 200 V - složka A smísí se s EPOSTYL 200 V - složkou B v předepsaném mísícím poměru (A : B) 100 : 26 hmot. dílů. Mísení obou složek probíhá cca 2-3 minuty pomocí pásových míchadel na vrtačce.
 8. Bezprostředně poté nařeďte kompozici EPOSTYL 200 V tj.(složka A a složka B) vodou v předepsaném mísícím poměru – EPOSTYL 200 V (složka A+B) : VODA  100 : 15 hmot. dílů.
 9. Mísení obou složek probíhá cca 2-3 minuty pomocí pásových míchadel na vrtačce, aplikovat lze cca 15 minut po smíchání kompozice s vodou
 10. Nanášení laku se provádí štětcem, vlasovými kartáči nebo válečky.
 11. Nátěr je nelepivý do 2 až 5 hodin, běžného používání j e schopen po 24 hodinách, úplně dotvrzen je prakticky po jednom týdnu při normální teplotě.
 12. Po 24 hodinách před nanesením druhé vrstvy je dobré nátěr slabě přebrousit brusným papírem č. 320 a povrch zbavit brusného prachu. Pak aplikovat druhou vrstvu podle bodů 5 až 10.

Balení: 8,85 kg - 7 kg složka A + 1,85 kg složka B (13-44 m2)

Spotřeba: 0,2 - 0,7 kg/m2 pro jeden nátěr (v závislosti na kvalitě podkladu, jeho poréznosti výrobce doporučuje provést 1-2 penetrační i vrchní nátěry)

Skladování: Před smícháním dodržujte doporučené skladovací podmínky. Dodržujte skladovací teplotu 5 °C až 25 °C v suchých prostorách.

Víte, který epoxidový nátěr také využijete pro povrchovou úpravu betonových podlah? Přečtěte si článek Sadurit Z1 profi odolný ochranný epoxidový nátěr na betonové podlahy v naší Akademii. Dozvíte se, kde všude nátěr Sadurit Z1 můžete použít a jak s ním pracovat.

Doplňkové parametry

Kategorie: EPOXIDOVÉ PRYSKYŘICE
Záruka: 1 rok
Hmotnost: 10 kg
Míchací poměr: 100:26 hm%
Spotřeba: 0,2 - 0,7 kg/m2 pro jeden nátěr
Doba zpracovatelnosti: 90min (10°C), 80min (20°C) 60min (30°C)
Doba vytvrzení (pochozí): 30h (10°C), 24h (20°C), 20h(30°C)
Doba vytvrzení (úplná): 10 dní (10°C), 7 dní (20°C), 5 dní (30°C)
Balení: 8,85kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: