Návody a postupy práce s epoxidovou pryskyřicí

Práce s pryskyřicí vám otevírá doslova netušené možnosti. Kombinací pryskyřice a vhodného materiálu totiž můžete vytvořit naprosto dokonalý výrobek, kterým potěšíte nejen sebe, ale i své blízké. Práce s epoxidovou pryskyřicí ale není tak jednoduchá, abyste se do ní mohli pustit bez jakékoliv předchozí průpravy. Proto jsme pro vás připravili tuto sekci, ve které vás seznámíme s postupy práce s pryskyřicí.

Články a videa

Naučíme vás základní znalosti, které budete potřebovat k tomu, abyste mohli ihned začít vytvářet úžasné výrobky. Naučte se naprosté základy, nebo se rovnou pusťte do podrobných návodů. V nich jsme si totiž zaměřili na to, jak vytvořit vybrané předměty nebo nábytek pouze s využitím pryskyřice z našeho e-shopu a znalostí nabytých v předchozích článcích. Tak na co čekáte? Přečtěte si naše články a využijte tyto cenné znalosti v praxi.

výroba stolu z epoxidové pryskyřice krok za krokem

Výroba stolu z epoxidové pryskyřice krok za krokem

Podrobný návod pro truhláře i kutily pro odlévání stolu ze dřeva a epoxidové pryskyřice. Proces je popsaný krok za krokem s detailními podrobnostmi, radami, tipy, návody s důrazem na správnost a co největší praktičnost při práci a s ohledem na vybavení běžné kutilské dílny.

30 rad začátečníkům s epoxidovou pryskyřicí

30 rad začátečníkům s epoxidovou pryskyřicí

Chcete si vyzkoušet práci s epoxidovou pryskyřicí? Nejdříve si přečtěte soubor 30 rad začátečníkům v práci s epoxidy, jsou to důležité základní informace, na kterých se dá stavět v získávání dalších zkušeností.

Jak brousit a leštit epoxidovou pryskyřici?

Jak brousit a leštit epoxidovou pryskyřici?

Finální úprava epoxidu prodává a základem je správný postup broušení a leštění. Jak vybrousit odlitek do vysokého lesku? Nebo do matového provedení? Odpovědi naleznete v tomto článku.

Jak odlévat pryskyřici bez bublinek

Jak odlévat pryskyřici bez bublinek

Rubio Monocoat 2C olej s akcelerátorem

Jak nejlépe míchat olej Rubio Monocoat 2C s akcelerátorem

Rubio Monocoat Oil Plus 2C je dvousložkový olej na velmi odolnou povrchovou úpravu dřeva. První složku A tvoří samotný olej, druhou složku B tvoří akcelerátor urychlující vytvrzování oleje ve dřevě. Obě složky je nutno smíchat a řekněme si několik praktických rad a tipů, jak odměřovat a míchat obě složky co nejjednodušeji.

Bezpečná práce s epoxidovou pryskyřicí

Bezpečná práce s epoxidovou pryskyřicí

Epoxidy jsou chemické látky a práce s nimi vyžaduje určité bezpečnostní zásady. Jako podporu uživatelům zde uvádíme řadu obecných pokynů a zásad pro bezpečnou práci a nakládání se systémy epoxidových pryskyřic.

Jak vyrobit formu pro lití epoxidové pryskyřice

Jak vyrobit formu pro lití epoxidové pryskyřice

Praxí prověřený návod na výrobu levné a funkční formy ze dřeva pro lití transparentní epoxidové pryskyřice. Správně připravenou formou podle tohoto návodu epoxid neproteče.

Rubio Invisible Protector | Epoxio

Jak ochránit dřevo a zároveň zachovat jeho původní vzhled?

Aby dřevo nezežloutlo, neztmavlo či nezměnilo svůj vzhled, použijte unikátní povrchovou úpravu Rubio Invisible Protector, která poskytuje perfektní ochranu proti poškrábání a vlhkosti při zachování původní barvy a přirozenosti dřeva.

Vytváření efektu Petriho misky v pryskyřici Veropal ART 430

Vytváření efektu Petriho misky v pryskyřici Veropal ART 430

Krátký a podrobný návod na výrobu zajímavého efektu Petriho misky za použití epoxidové pryskyřice Veropal ART 430 a alkoholových pigmentů.

Praktické tipy na lití epoxidové pryskyřice

Praktické tipy pro lití epoxidové pryskyřice

Soubor praktických tipů, rad a vychytávek, které usnadňují odlévání epoxidové pryskyřice. Vše mnohokrát prověřené námi i našimi zákazníky. Soubor průběžně doplňujeme o další rady.

Lití stolku očima začátečníka

Lití stolku očima začátečníka

Jak začátečník vidí odlévání jednoduchého epoxidového stolku? Návod na odlévání stylového uměleckého epoxidového stolku očima začátečníka.

proč epoxidová pryskyřice nevytvrdla

Proč epoxidová pryskyřice po odlití nevytvrdla nebo lepí?

Pokud vaše pryskyřice nevytvrdla správně, zůstává lepkavá nebo tekutá i dny po době vytvrzení deklarované výrobcem. Zaměříme se na příčiny tohoto problému a poradíme, co se s tím dá dělat.

Rozhovor pro EpoArt s Jiřím Kubínem

Rozhovor pro EpoArt s Jiřím Kubínem


Chybí Vám tady
nějaký článek?

Napište nám téma článku, o kterém byste si tady v budoucnu chtěli přečíst a pokusíme se ho pro Vás vytvořit.

Chcete dostávat nové články
do e-mailu?

Publikujeme nové a nové články. Pokud se chcete o lití dovědět více a získat potřebné informace mezi prvními, tak nám zadejte svůj e-mail.


Vzdělávací kurzy

Chcete se s pryskyřicí naučit pracovat, ale nevyhovuje Vám forma článků a videí?

Pravidelně porádáme kurzy na vylévání pryskyřice, kde si můžete pod zkušenými profesioníály některé věci vyzkoušet a zároveň získat různé rady, tipy, návody a triky na efektivnější práci s pryskyřicí.

Workshop ,,Učíme se vylévat stůl z pryskyřice" - poukaz

Workshop ,,Učíme se vylévat stůl z pryskyřice" - poukaz

Školení pro firmy

Jste truhlářářství a chcete se naučit vyrábět nábytek z epoxidové pryskyřice?

Uspořádáme školení přímo u Vás ve firmě či v Pardubickém Synpu a přizpůsobíme ho naplno Vaším potřebám. Je nám jedno jestli ho budeme pořádat pro 10 lidí nebo pro jednotlivce. Zároveň jsme schopni celé školení vést i v angličtině.

Školení pod vedením špičkových odborníků

Ing. Jiří Kubín
Epoxidové pryskyřice

Jiří Fíla
Broušení a leštění

Cena

Cena je individuální. Ovlivňuje jí i místo konání - u nás v Pardubicích nebo u Vás ve firmě, rozsah kurzu, počet účastníků a plánovaný odběr našich produktů.

Zakončení

Každý účastník po úspěšném absolvování školení obdrží certifikát přímo od výrobce epoxidových pryskyřic Synpo.
 

Přínos

  • Pochopení principů a postupů
  • Získání velkého množství ucelených informací, rad, a tipů díky kterým budete blíže k vyrábění z pryskyřice