Osmo Top olej 3058 bezbarvý mat

Cena: 33.00 Kč Původní cena:

Osmo Top Olej 3058 bezbarvý mat je nátěrová hmota na dřevo na bázi přírodních olejů a vosků, mikroporézní povrch nepraská, neodlupuje se a netvoří šupinky. Je speciálně vytvořený pro použití na dřevěný nábytek a kuchyňské pracovní desky. Je certifikovaný pro styk s potravinami, vhodný na dětské hračky. 1 litr stačí při jednom nátěru na cca 24 m2.

  • 0,005 l (33.00 Kč)
  • 0,125 l (270.00 Kč)
  • 0,5 l (684.00 Kč)

Skladem 7 ks

Při nákupu nad 5 000.00 Kč doprava zdarma.

Popis výrobku

  • Bezbarvá nebo transparentní nátěrová hmota matného vzhledu kombinující přírodní oleje a vosky pro úpravu dřevěného nábytku a dřevěných kuchyňských desek.
  • Na bázi přírodních olejů a vosků, mikroporézní povrch nepraská, neodlupuje se a netvoří šupinky.
  • Je odolný vůči vínu, pivu, nápojům typu Cola, kávě, čaji, ovocným šťávám, mléku a vodě v souladu s požadavky normy DIN 68861-1A - zamezuje vzniku stop po vodě.
  • Uschlý nátěr je nezávadný pro lidi, zvířata a rostliny (odolný vůči slinám a potu podle DIN 53160, vhodný pro dětské hračky podle EN 71.3). Osmo Top Olej je bezpečný ve styku s potravinami dle EN 1186 část 5/14.
  • Doporučené použití: Osmo Top Olej je vhodný pro ochranu dřevěných nábytkových ploch a pracovních desek z masivního nebo lepeného dřeva (např. kuchyňské pracovní desky, psací stoly, regály apod.) ve vnitřních prostorách. Je vhodný též pro korek a OSB desky.
  • Složení: Na bázi přírodních rostlinných olejů (slunečnicový olej, sójový olej, bodlákový olej) a vosků, parafínů, pigmentů, bezolovnatých sikativ (sušidel) a přídavných látek zajišťujících vodoodpudivost.

Aplikace

Příprava povrchu

Povrch dřeva musí být čistý, suchý a nesmí být vystaven mrazu (max. 20% vlhkost dřeva). Osmo Top Olej 3058 mat je připravený ihned k použití, neřeďte. Dobře promíchejte. Staré nátěry s otevřenými póry důkladně očistěte. Staré lakové nátěry a barvy je nutno odstranit. Malé trhliny, větší spáry nebo otvory ve dřevu vyplnit tmelem, epoxidem, Starbond lepidlem. Povrch dřeva pečlivě obruste, začněte hrubým brusným papírem – konečné broušení pro podlahu P120-150, nábytek P220-240. Před aplikací oleje odstraňte z povrchu zametáním a vysáváním prach z broušení. Výsledný nátěr dřeva závisí na několika faktorech, mimo jiné na stavu dřeva. Z toho důvodu je vždy třeba provést zkušební nátěr, a to zejména u neznámých dřevěných povrchů.

Nanášení

Plechovku důkladně protřepejte. První nátěr naneste v tenké vrstvě ve směru vláken dřeva a důkladně rozetřete Můžete použít váleček z mikrovlákna, kvalitní štětec nebo ideálně nanášecí pad na olej. Olej vetřete do podkladu. Nechte schnout za dobrého větrání cca 8 – 10 hodin. Druhý nátěr proveďte tence stejným způsobem. Nechte schnout za dobrého větrání cca 8 – 10 hodin. Při renovacích postačí zpravidla jeden nátěr pomocí popř. pomocí utěrky z mikrovlákna, na očištěný a suchý povrch. Pokud je požadován vyšší stupeň lesku, naneste po důkladném uschnutí ošetřené plochy Osmo Voskovou údržbu a čistící prostřčdek 3029 a po zaschnutí vyleštěte.

Čištění pracovního nářadí

Ředidlem nebo acetonem.

Doba schnutí

 Přibližně 8 - 10 hodin (za normálních klimatických podmínek při teplotě 23°C a 50% relativní vzdušné vlhkosti). Nižší teploty a/nebo vyšší vzdušná vlhkost mohou prodloužit dobu schnutí. Během zasychání zajistěte dobré odvětrávání.

Bezpečnostní pokyny

Uchovávejte mimo dosah dětí. Zabraňte styku s očima, kůži nebo oděvem. Je-li nutná lékařská pomoc, mějte po ruce obal nebo štítek výrobku. Používejte pouze venku nebo v dobře větraných prostorách. Pozor! Tekutým výrobkem napuštěny textil po použití okamžitě vyperte nebo uchovejte ve vzduchotěsně uzavřené nádobě (nebezpečí samovznícení). Zaschlý nátěr splňuje požadavky normy DIN 4102, třida B2 (normálně hořlavý). Bezpečnostní list je k dispozici na vyžádání.